Inteligentny budynek

Współczesna technologia wywróciła do góry nogami standardowe podejście do instalacji elektrycznych. Licznie niegdyś niezależne obwody, mimo niejednokrotnie zaawansowanej automatyki pracowały w sposób autonomiczny realizując swoje zadania - sterownik CO pilnował temperatury w pomieszczeniu bez względu na obecność ( lub jej brak ) domowników, czy otwarte okna. Budowanie scenariuszy świetlnych wymagało zastosowania dość rozbudowanej palety z klawiszy naściennych a pozostawione zapalone światło w garażu zostawało wyłączone dopiero podczas następnego wyjazdu samochodu.


Obecnie możliwe jest połączenie różnych systemów tworząc dowolne kompozycje a ograniczeniem (pomijając budżet) jest tylko wyobraźnia domownika.

 

Pomimo różnic między systemami IB dostępnymi na rynku, wszystkie rozwiązania proponowane przez LM-Automatyka oferują :

 • Kontrole i dowolną konfiguracje oświetlenia
 • Zarządzanie roletami okiennymi
 • Sterowanie ogrzewaniem podłogowym i CWU oraz wentylacją
 • Integracje z systemem alarmowym i wykorzystanie rozmieszczonych już czujników ruchu
 • Zarządzaniem gniazdkami sieciowymi
 • Sterowaniem z poziomu pulpitu (lub pulpitów) dotykowego
 • Sterowanie za pomocą telefonu, tabletu czy komputera z domu czy ze świata
 • Samodzielną parametryzacje systemu (np. godzinę wyłączenia gniazdka w pokoju dziecięcym)
 • Łączenie z innymi urządzeniami (różnych dostawców)
 • Możliwość klasycznego bądź modernistycznego wyglądu urządzeń sterujących (np. przycisków)

Co ważne, raz zaprogramowany system może zostać przekonfigurowany (zazwyczaj bez ingerencji w samą instalacje) czy rozbudowany w dowolnym momencie w przyszłości.

 

 

LM-Automatyka integruje:

 • Rozwiązanie oparte o PLC
 • Rozwiązania systemowe – AMPIO

 

Rozwiązanie oparte o PLC

Niezawodne, zaczerpnięte z przemysłu sterowniki PLC, które w bardzo ciężkich warunkach realizowały przez dziesiątki lat zadania sterowania, obecnie, przede wszystkim dzięki dostępności cenowej, mogą swobodnie przejąć kontrolę nad budynkiem.


Dzięki popularnemu Systemie MODBUS RTU możliwe jest stworzenie otwartego systemu rozproszonego, do którego można dołączyć praktycznie dowolną ilość urządzeń peryferyjnych. Wpięcie zaś do sieci ethernetowej umożliwia sterowanie z pulpitu, komputera czy Smartfonu podłączonymi obiektami.

 

 

LM-Automatyka korzysta m.in. z urządzeń rozproszonych ESEA.
 

 

Rozwiązania systemowe – AMPIO

Inteligentny dom AMPIO dzięki swojej rozproszonej strukturze jest niezawodny. Dzięki połączeniu magistralą komunikacyjną daje możliwość sterowania lokalnie, jak i z dowolnego miejsca, zarówno w budynku, jak i poza nim. Jego konstrukcja daje możliwość ciągłej modyfikacji i rozbudowy o dodatkowe moduły specjalnego przeznaczenia, uwzględniając Twoje indywidualne, zmieniające się oczekiwania.


System jest polskim produktem. Wśród polskich produktów, inteligentny dom Ampio jest jednym z najdłużej istniejących na rynku. Przez lata pracy zdobył wielu zadowolonych klientów.

 

 

Więcej o samym systemie można znaleźć na stronie producenta AMPIO